Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Skrzyniopalety polskiego producenta gwarantem trwałości i higieny

Wysoki reżim higieniczny to podstawa wszystkich działań w zakładach przetwórstwa spożywczego, szczególnie mięsnego i rybnego. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, słupska firma FACH-PAK zaprojektowała i wyprodukowała pierwszą polską w pełni higieniczną linię skrzyniopalet plastikowych z tworzywa sztucznego.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej trójwarstwowej konstrukcji oraz użyciu technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych znanej jako rotomoulding, udało się wyprodukować całkowicie zamkniętą skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego. Paletopojemnik wyróznia się od innych spotykanych na rynku przede wszystkim tym, że jest wypełniony w przestrzeni pomiędzy ściankami specjalną pianką polietylenową. Taka paleta waży ok. 60 kg, a jej pojemność to od 460 do 1000 litrów, w zależności od modelu. Pojemniki izolowane FACH-PAK można też bezpiecznie sztaplować.

Izolacja termiczna i wyjątkowa wytrzymałość
Dodatkowymi atutami tak zbudowanego pojemnika izolowanego FACH-PAK jest izolacja termiczna oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych, jak choćby uszkodzenia czy dewastacja pojemników, z którymi nagminnie borykają się przetwórcy. „Od kiedy w naszym zakładzie stosujemy pojemniki izolowane, wyeliminowaliśmy zupełnie problem zniszczonych, czy nawet uszkodzonych skrzyniopalet plastikowych. Nie musimy wymieniać, czy dokupować zwykłych jednościennych pojemników, bo te, które dostarczył nam FACH-PAK mają bardzo długą żywotność”– zapewnia Łukasz Stelmański, właściciel zakładu przetwarzającego tłuszcze zwierzęce.

Solidna monolityczna konstrukcja skutecznie chroni zawartość pojemnika i zabezpiecza ją przed przedostaniem się kawałków plastiku, w przypadku powstania złamań oraz pęknięć. Większość defektów pojawiających się podczas użytkowania pojemników izolowanych jest następstwem czynnika ludzkiego, wynikającego z nieuwagi. Należy podkreślić, że nawet jeśli dojdzie do jakiegoś uszkodzenia, ma ono charakter zewnętrzny a dzięki wykonaniu z nieprzetworzonego, oryginalnego polietylenu, pojemnik można szybko naprawić używając bardzo prostych narzędzi. Regeneracja pojemnika, o ile odbywa się bezpośrednio w zakładzie przez przeszkolone przez producenta osoby, trwa zazwyczaj kilka minut. Naprawiony pojemnik może szybko powrócić do pracy. To wszystko sprawia, że pojemniki izolowane FACH-PAK należy traktować jako inwestycję i gwarancję długiej żywotności.

Bezszwowa konstrukcja ułatwia czyszczenie i oszczędza wodę
W pełni zamknięta skrzynia paletowa ma gładkie ściany wewnętrzne, więc łatwo ją opróżniać, czyścić i suszyć. Gładkie powierzchnie utrudniają rozwój bakterii. Piana PE łączy ze sobą ściany tak mocno, że cała konstrukcja staje się monoblokiem o gładkiej bezszwowej i bezszczelinowej konstrukcji. Skrzyniopaleta jest także zamknięta od spodu, czyli w najbardziej newralgicznym punkcie, gdzie pojemnik styka się z posadzką.
To bardzo ułatwia zachowanie najwyższych standardów higienicznych, ponieważ proces mycia jest bardzo dokładny oraz wydajny. Brak zbędnych zakamarków oraz trudno dostępnych miejsc przekłada się na mniejsze zużycie środków chemicznych oraz wody. Takie badania przeprowadziła firma Chemaxpol, która jest liderem w branży myjek przelotowych do skrzyniopalet. Zalecają oni stosowanie w przetwórstwie spożywczym higienicznych pojemników izolowanych od słupskiego producenta.
– Pojemniki FACH-PAK dzięki swojej budowie charakteryzują się wysoką łatwością mycia, niskimi kosztami utrzymania, jak również czynią je niezwykle praktycznymi. Poza tym, tego typu palboksy spełniają najwyższe standardy jakościowe w procesie mycia. W związku z powyższym i z pełnym przekonaniem rekomendujemy pojemniki izolowane FACH-PAK – oświadczył Mateusz Lisiak, specjalista ds. jakości w CHEMAXPOL Sp. z o.o. Sp.k.

Higieniczne wanny mogą również być wyposażone w otwory spustowe, ułatwiające opróżnianie pojemnika ze zbędnych płynów. Opcjonalnie dostępna jest także izolowana pokrywa, która dodatkowo zabezpiecza produkt umieszczony w pojemniku. FACH-PAK oferuje również usługę trwałego personalizowania pojemników poprzez nadruk metodą sitodruku logo firmy czy numerację. Istnieje także opcja zastosowania transponderów RFID, które uławiają lokalizowanie i monitorowanie paletopojemników. Także indywidualne kolory pojemników dostępne są już od jednej sztuki.

Made in Poland – to brzmi dumnie
Mało kto zdaje sobie sprawę, że mimo iż pojemniki izolowane FACH-PAK wysyłane są do niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej i daleko poza jej granice, to produkowane są u nas w Polsce. To kolejny raz kiedy nasze rodzime przedsiębiorstwa pokazują, że można zrobić cos inaczej i lepiej.
Polskie pojemniki doceniają zarówno małe firmy rodzinne jak i międzynarodowe korporacje zrzeszające dziesiątki mniejszych przetwórni, systematycznie zamieniając standardowe jednościenne modele paletopojemników na higieniczne skrzynioplaty. Wszyscy oni wprowadzają pojemniki izolowane jako standard bezpieczeństwa oraz gwarant najwyższej higieny w swoich zakładach.

FACH-PAK Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Artura Grottgera 16 C
76-200 Słupsk

T. +48 59 8455001
E: info@fach-pak.com
www. fach-pak.com

Publikacja jest chroniona prawem autorskim. 
Przedruk tylko za pisemną zgodą wydawcy serwisu.

Udostępnij