Strefa PREMIUM
Uzyskaj dostęp do unikatowych treści.
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.
Uzyskaj dostęp do unikatowych treści.
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.
Uzyskaj dostęp do unikatowych treści.
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.
Zapewnienie, że produkty są bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń zawsze było priorytetem dla producentów żywności. Dlatego w ich interesie leży zapewnienie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych i jak najskuteczniejsza ochrona zdrowia konsumentów. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa detekcja ciał obcych w produktach. Mogą być one wykrywane za pomocą detektorów metali, detektorów X-ray czy systemów kontroli wizyjnej.
Firmy, które decydują się na wykrywanie metali, odnoszą korzyści na wiele sposobów. Pierwszym i najważniejszym jest zapewnienie jakości produktu, a tym samym ochrona konsumentów. Zanieczyszczone produkty mogą również prowadzić do kosztownego wycofania z rynku i mają negatywny wpływ na wizerunek marki.
Produkty takie jak mięso, kurczaki i ryby mają wysoką zawartość wody i związków mineralnych, przez co są dobrymi przewodnikami. Z tego powodu są trudne do skontrolowania, gdyż mogą generować sygnał podobny do drobnych cząstek metali. Jest to tzw. „efekt produktu”, który utrudnia odróżnienie produktu od zanieczyszczeń i często prowadzi do dużej liczby fałszywych odrzutów. Na efekt ten wpływ mają takie czynniki, jak: zawartość wody, soli, temperatura oraz wielkość, kształt i konsystencja produktu. Zjawisko to od dawna stanowi przeszkodę dla osiągnięcia wysokich poziomów czułości wykrywania metali w branży mięsno-drobiarskiej. W związku z tymi wyzwaniami stworzyliśmy detektor metali Mitus z innowacyjną technologią MiWave.
Technologia MiWave, generuje sygnał w wielu częstotliwościach, który jest modulowany, a następnie rozdzielany i oceniany oddzielnie za pomocą inteligentnego algorytmu. Dzieląc sygnał na kilka sygnałów, produkty mogą być sprawdzane z kilku perspektyw. Ze względu na znacznie zwiększoną zawartość informacji, można osiągnąć wysoką czułość wykrywania, pomimo dużych efektów produktu. Ciała obce są niezawodnie wykrywane, a fałszywe odrzuty zredukowane do minimum, co prowadzi do zwiększenia produktywności. Nasze testy pokazały, że skuteczność detektorów z technologią MiWave jest wyższa o 20-40% od standardowych detektorów obecnych na rynku. Mitus wyróżnia się różnorodnością modeli, co umożliwia łatwą integrację z istniejącymi systemami oraz cechuje się higieniczną konstrukcją, ułatwiając tym samym proces czyszczenia.
Daniel Tyszka
Minebea Intec
Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W Minebea Intec od 2015 roku. Jest specjalistą w dziedzinie optymalizacji procesów ważenia i detekcji i eliminacji zanieczyszczeń w produktach. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wolny czas poświęca rodzinie i grze w koszykówkę.