Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Pierwsza polska w pełni higieniczna skrzyniopaleta

Zarządzanie higieną w zakładach przetwórstwa mięsnego to podstawowy obowiązek każdego producenta. Z tego powodu przedsiębiorcy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności, w każdej sferze, także w odniesieniu do bezpiecznego i higienicznego transportowania oraz składowania mięsa. Firma FACH-PAK, z siedzibą główną i fabryką w Słupsku, jest polskim pionierem w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych i produkcji higienicznych pojemników oraz skrzyniopalet plastikowych dla przetwórstwa mięsnego i rybnego.

Produkowane w słupskiej rodzinnej firmie pojemniki izolowane to najwyższe w swojej klasie rozwiązanie dla bezpieczeństwa żywności w zakładach produkcyjnych. Wysoce specjalistyczna technologia produkcji, poprzez wzmocnienie wielowarstwowej konstrukcji przy zastosowaniu modyfikowanej piany, gwarantuje monolityczną formę. Zastosowana technologia pojemników gwarantuje higieniczność oraz najwyższą klasę odporności na mechaniczne uderzenia.
Jednocześnie konstrukcja umożliwia naprawę nieingerujących w bryłę uszkodzeń poszycia.
– Przed wprowadzeniem do naszych zakładów pojemników izolowanych firmy FACH-PAK pracowaliśmy latami na standardowych skrzyniopaletach różnych producentów. Wszyscy zapewniali nas o najwyższej jakości.

Niestety, rzeczywistość w dużych zakładach często w konfrontacji z pracownikami będącymi pod presją czasu i zadań weryfikuje wytrzymałość sprzętu i konstrukcji jednościennych standardowych skrzyniopalet. Nagminne są uszkodzenia ścian, czy płóz poprzez pośpieszną pracę widłakiem.
W krytycznym momencie mieliśmy na placu kilkaset zdewastowanych skrzyniopalet z jednowarstwowego plastiku, które nie nadawały się absolutnie do naprawy i dalszego użytku. Byłem zrozpaczony, ponieważ dochodziło do tego, że musiałem przynajmniej dwa razy do roku zakupić kolejną ciężarówkę paletopojemników, aby uzupełnić stany i zachować ciągłość produkcji. W tym samym czasie natrafiłem na pojemnik izolowany z firmy FACH-PAK, w którym odbierano odpady z mojego zakładu. Od razu moją uwagę zwróciła jego masywna i solidna konstrukcja, która bardzo odbiegała od zwykłej skrzyniopalety. Zapytałem właściciela pojemników o opinię na jego temat, a ten tak jak przypuszczałem stwierdził, że jest to rozwiązanie, które poleca.
Od lat na nich pracuję w ciężkich warunkach i nie miałem do tej pory przypadku dewastacji, czy poważnego uszkodzenia, którego nie dałoby się skutecznie naprawić. Dzisiaj wiem, że podjąłem słuszną decyzję i teraz pracuje u nas już ponad 500 sztuk pojemników izolowanych FACH-PAK. Teraz mogę skupić się na prowadzeniu działalności gospodarczej, a nie na ciągłej wymianie skrzyniopalet – opowiada Pan Łukasz, dyrektor produkcji w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego.

Zasadniczym atutem pojemników higienicznych FACH-PAK jest unikalna technologia produkcji, która umożliwia zbudowanie gładkiej i w pełni higienicznej konstrukcji. Jak zapewniają w dziale projektowym słupskiego przedsiębiorstwa, już na samym etapie projektowania analizowane są dosłownie wszystkie scenariusze, które mają wpływ na finalny kształt. Analizowane są wszystkie dotychczasowe doświadczenia oraz sugestie, opinie klientów, którzy na co dzień pracują w przetwórstwie spożywczym.
– Technologia przetwórstwa tworzyw sztucz­nych stosowana do produkcji pojemników izo­lowanych FACH-PAK pozwala na uzyskanie gładkich i higienicznych ścian.
Pojemnik jest odlewem tworząc razem z izolacją monolit bez zbędnych łączeń i ożebrowań. Takie wykonanie ułatwia mycie i zachowanie powierzchni higienicznie czystej – wyjaśnia Krzysztof nadzorujący projektowanie pojemników z ramienia FACH-PAK.
Tutaj warto zaznaczyć, że firma FACH-PAK w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia, dlatego ponad dwie dekady w dostarczaniu tego typu rozwiązań są solidnym kapitałem doświadczeń.

Czy jest coś jeszcze co można zrobić, aby pojemniki były higienicznie bezpieczne?
Mimo, że słuchając o tych wszystkich zaletach skrzyniopalet higienicznych FACH-PAK wydawałoby się, że osiągnęliśmy już maksimum możliwości to słyszymy „TAK”. Dla najbardziej wymagających klientów pojemniki można wykonać z materiału wykrywalnego (detekcyjnego) oraz polietylenu przeciwbakteryjnego (antymikrobowego). Te rozwiązania ze względu na różnicę w cenie nie są zbyt popularne, zwłaszcza na rodzimym polskim rynku, ale jak zapewniają w FACH-PAK odbywały się już produkcje dla klientów spoza Polski, którzy bardzo cenią sobie to rozwiązanie.
Firma FACH-PAK od ponad 20 lat dostarcza specjalistyczne opakowania transportowo magazynowe z tworzyw sztucznych takie jak skrzyniopalety, plastikowe palety higieniczne oraz pojemniki. Przedsiębiorstwo jest także trzecim w UE oraz jedynym polskim producentem higienicznych pojemników izolowanych powszechnie stosowanych w przetwórstwie mięsnym, rybnym oraz drobiarskim. Pojemniki FACH-PAK spotkać można także  u producentów Pet Food oraz u odbiorców odpadów spożywczych KAT.3. Firma produkuje i dostarcza nie tylko na rynek polski oraz UE, ale także daleko poza Europę.
Pojemniki izolowane dzielą się na wiele modeli wyróżniających się rozmiarami, pojemnościami oraz przeznaczeniem dla branży, czy produktu. Pojemniki w zależności od produktu i warunków pracy mogą być produkowane z izolacją wewnętrzną PE (spieniony polietylen) oraz PUR (piana poliuretanowa). Firma jest także w stanie zaprojektować i wyprodukować produkt pod potrzeby klienta finalnego, biorąc pod uwagę specjalny wymiar, wagę, pojemność, kolor, czy indywidualne oznaczenie logo lub numeracją.

FACH-PAK Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Artura Grottgera 16 C
76-200 Słupsk

T. +48 59 8455001
E: info@fach-pak.com
www.fach-pak.com

Udostępnij