Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Innowacyjne i energooszczędne sprężarki SRMTec do zastosowania w zakładach przemysłu mięsnego

SRMtec to włoski producent sprężarek, mający zakłady produkcyjne i konstrukcyjne we Włoszech od ponad 80 lat (produkcja sprężarek i badania), Szwecji (projektowanie i produkcja wirników) i w Chinach (produkcja sprężarek). Należy do grupy Fujian Snowman, będącej jednym z największych na świecie koncernów produkujących urządzania chłodnicze i sprężarki. Do grupy tej należy także producent sprężarek RefComp oraz producent kostkarek do lodu Snowkey.

Urządzenia SRMTec stosowane są z powodzeniem od wielu lat w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych przemysłu spożywczego oraz mięsnego na całym świecie.

Sprężarki na naturalne czynniki
Razem z przyjęciem protokołu montrealskiego, w chłodnictwie trwa wielki powrót do naturalnych czynników, ze względu na ich niskie oddziaływanie na środowisko. Amoniak, propan i dwutlenek węgla cechują się zerowym oddziaływaniem na warstwę ozonową oraz niskim lub żadnym wpływem na zmiany klimatu.
SRMTec jest producentem sprężarek na czynniki naturalne, jednak cały czas doskonaląc swoje produkty wykorzystujące także freonowe czynniki chłodnicze.
Produkuje wiele typów sprężarek, zarówno śrubowych jak i tłokowych, półhermetycznych i typy otwartego. Posiada długoletnie doświadczenie: firma powstała w 1908 roku w Szwecji, jako Svenska Rotor Maskiner (SRM), a w 1934 roku stworzyła pierwszą sprężarkę śrubową. Cechuje ją innowacyjne podejście, posiada szereg patentów i rozwiązań pozwalających być jednym z pionierów technologicznej rewolucji, jaką widzimy obecnie w chłodnictwie.

Półhermetyczne sprężarki amoniakalne
SRMTec jest firmą, która jako pierwsza wprowadziła na rynek półhermetyczne sprężarki amoniakalne. To doświadczenie jest ważne, szczególnie ze względu na istotną różnicę parametrów chemicznych i fizycznych tego czynnika względem innych, które powodują że konstrukcję muszą być energooszczędne i niezawodne.
Wszystkie sprężarki są wyposażone w najnowszą technologię firmy SRMTec, która zapewnia maksymalną wydajność. Łożyska o dużych wymiarach gwarantują niski poziom hałasu i bezobsługową żywotność nawet do 60 000 godzin pracy, co oznacza dziesięć lat standardowej eksploatacji.
Dwustopniowa konstrukcja umożliwia niezwykle kompaktową konfigurację do zastosowań w zamrażarkach szokowych i kriogenicznych, w których tradycyjnie stosowano systemy wspomagające. Jest to szczególnie korzystne w przypadku ograniczonych przestrzeni, takich jak te znajdujące się na statkach rybackich lub w kontenerach.
Wszystkie sprężarki mają wspólny silnik synchroniczny z magnesami trwałymi. Zastosowanie aluminiowych uzwojeń oznacza, że nie ma długoterminowych problemów z amoniakiem. Silnik PM charakteryzuje się niewielką konstrukcją, a jednocześnie maksymalną wydajnością. Większe serie cechują się zmiennym, ręcznie regulowanym stosunkiem objętości wewnętrznej Vi między gazem zasysanym i tłoczonym warunki pracy
Sprężarki amoniakalne SRMTec posiadają także unikalne dla tej firmy opatentowane systemy ActiFlow, AutoVi czy zintegrowane odśrodkowe separatory oleju.

Półhermetyczna sprężarka śrubowa RS5
Jedną z nowości w ofercie są sprężarki śrubowe RS5. Zostały one zaprojektowane z myślą o współczesnych wymaganiach, wykorzystując czynniki freonowe. Stosując wysoką oszczędność energii i maksymalną optymalizację pracy systemu, sprężarka staje się idealnym rozwiązaniem do chłodzenia w szerokim zakresie.
Sprężarka ta jest wyposażona także w unikalne systemy dla SRMtec, jak AutoVi czy ActiFlow oraz unikalny system zarzadzania olejem czy odśrodkowy separator oleju.

AutoVi – Innowacyjna opatentowana technologia
Klasyczne sprężarki operują wzdłuż krzywej współczynnika Vi. Dzięki systemowi AutoVi, wybierane są ekstrema z najwyższych i najniższych punktów krzywych współczynnika Vi, a następnie pomiędzy nimi dodawane są niewidoczne krzywe. W efekcie, współczynnik Vi jest ciągle maksymalnie uproszczony w czasie rzeczywistym.
Technologia AutoVi jest szczególnie skuteczna w przypadku częściowych obciążeń, zapewniając najwyższą jakość pracy nawet w warunkach rzeczywistych. Dzięki poprawie wydajności, następuje znacząca redukcja zużycia energii zarówno przy pełnych, jak i częściowych obciążeniach.
Ta zaleta ma zastosowanie również w przypadku napędu inwerterowego, przynosząc jednakowe korzyści obu technologiom.

ActiFlow – Zarządzanie przepływem oleju
Pobór i przepływ oleju są dostosowywane do najbardziej wymagających stanów pracy sprężarki, nawet jeśli przez większość czasu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość oleju. W rezultacie, olej jest niepotrzebnie przeprowadzany przez cały układ, co prowadzi do nieefektywnego zużycia. Opatentowana technologia ActiFlow ciągle dostosowuje przepływ oleju do aktualnych potrzeb i warunków pracy, co prowadzi do zwiększenia wydajności zarówno samej sprężarki, jak i całego systemu.

Przykładowe zastosowanie sprężarek SRMTec.
Sprężarki SRMTec są stosowane w wielu przypadkach. Poniżej zaprezentowane zostały przykładowe instalacje oparte na sprężarkach wyprodukowanych przez SRMTec: Zakład przetwórstwa drobiu we Francji.
Do jego uruchomienia użyto trzech sprężarek amoniakalnych SRS-16S o mocy 134 kW i przepływie 511 m3/h. Pozwoliło to zbudować agregat chłodniczy o mocy 650 kW (-4°C/-8°C).

Instalacja mrożąca w Grecji, używająca 4 sprężarek SRS1210SS. Sprężarki pracują w temperaturach (Te:-50°C Tc:+40°C), a cały układ generuje 250 kW. Został zamontowany w celu zastąpienia 3 istniejących zamrażarek statycznych i uruchomieniu nowej linii zamrażalki liniowej.

System zamrażalek paletowych w ubojni w Niemczech, wyposażony w trzy zespoły turbosprężarek SRM2016LS o łącznej mocy 966 kW. Temperatura parowania -42°C, Skraplania +35°C.
Modernizacja systemu chłodniczego w Bawarii, zastępujący instalację opartą na F-gazach, sprężarką na Amoniak. Jedna sprężarka SRS10L, jednostopniowa o mocy 320 kW mocy chłodniczej.
Rozbudowa instalacji chłodniczych w północnych Niemczech, dla przemysłu przetwórstwa rybnego oparta na sprężarkach SRMTec. Wykorzystano w niej dwie sprężarki amoniakalne SRM26M oraz SRM20M. Nowy system dostosowuje się do sezonowych wahań warunków otoczenia, w celu uzyskania jak najwyższej sprawności.
Zespół sprężarek działa w wielu różnych temperaturach, pozwalając chłodzenie, produkcję lodu oraz głębokie mrożenie.


Wyłącznym dystrybutorem sprężarek SRMTec w Polsce,

jest firma Blue Refrigeration. Sp. z o.o.

ul. Wymysłowskiego 1
55-080 Nowa Wieś Wrocławska
www.blueref.pl
e-mail: biuro@blueref.pl

tel.: +48 71 33 46 500

Udostępnij