Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

GIS ostrzega przed substancją alergenną w partii produktu “Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami”

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w środę ostrzeżenie dotyczące wykrycia niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki w określonej partii produktu pn. Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami.

W ramach ostrzeżenie publicznego dotyczącego żywności GIS przekazał, że w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność dwutlenku siarki (E 220). Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego.

Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Chodzi o produkt Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami, VEGGIE, 190 g, o numerze partii 02 005 1 i terminie przydatności do spożycia: styczeń 2024 r. Producentem jest Greek Trade sp. z o.o., ul. Tadeusza Śliwiaka 14, 30-797 Kraków. Wyprodukowano dla Carrefour Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 72, 03-734 Warszawa.

GIS przekazał, że podmioty odpowiedzialne za produkt wstrzymały sprzedaż przedmiotowej partii oraz poinformowały klientów o możliwości zwrotu produktu w placówkach Carrefour.

Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z producentem w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie i zakresu niezgodności.

Jak podaje GIS, osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością.

źródło:

Katarzyna Herbut
kh/ mir/

foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Udostępnij