Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

CGM będzie produkowany w Polsce

Firma Komender Technologies od ponad 30 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń do klasyfikacji tusz wieprzowych zgodnie z normami Unii Europejskiej. Od 24 lat firma była wyłącznym dystrybutorem w Polsce urządzenia CGM firmy Sydel z Francji.
CGM to elektroniczny instrument pomiarowy, podający grubości tłuszczu i mięśni oraz wyliczający automatycznie procentową mięsność badanej tuszy. We wszystkich dotychczasowych testach w Polsce, wykazywał się on najwyższą dokładnością pomiaru spośród urządzeń ręcznych. Od roku 1999 jest to najpowszechniej stosowane w Polsce urządzenie, do 2022 roku sprzedano ponad 140 urządzeń. Ten sam aparat może być stosowany do tusz ciepłych i wychłodzonych.

Jak informuje firma Komender Technologies (KT), rok 2022 był dla niej rokiem szeregu zmian i reorganizacji. Powołana została firma KOMENDER Scanning Systems sp. z o.o. (KSS). Nowo zorganizowana spółka rozpoczęła stopniowe przejmowanie od KT całej działalności związanej z klasyfikacją tusz.
Pracownicy firmy KSS przeszli przeszkolenie w firmie Fives SYLEPS (następcy Sydel) w zakresie rozszerzonego serwisu i produkcji urządzenia CGM oraz jego części. Wprowadzono udoskonalone procedury serwisowe oraz nowe metody kontroli jakości. Zatrudniono dodatkowych pracowników serwisowych oraz uzupełniono wyposażenie kontrolno-pomiarowe.

Firma Fives Syleps, dotychczasowy producent urządzeń CGM ogłosiła w zeszłym roku zakończenie ich wytwarzania z końcem czerwca 2023 roku. Dla zapewnienia ciągłości sprzedaży i serwisu urządzeń CGM w Polsce firma KOMENDER podpisała w dniu 3 maja 2023 roku umowę licencyjną z firmą Fives Syleps na wyłączność serwisowania oraz produkcji urządzeń CGM i ich części w Polsce.
Obecnie urządzenia CGM na polski rynek wewnętrzny są produkowane i serwisowane wyłącznie przez firmę KOMENDER.

PPH Paweł Komender
ul. Szkolna 30, 05-807 Żółwin
tel: 22 758-94-38,
kom: 507-134-877
www.komender.eu
info@komender.com

Udostępnij