Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Aluminiowe klipsy na rękawowych osłonkach

Doświadczenie firmy BECK CLIP SYSTEMS, to wynik 30 lat pracy nad rozwojem produktów i technologii klipsowania. Trzy dekady odpowiadania na potrzeby rynku sprawiły, że firma pozyskała kilka tysięcy zadowolonych klientów. Zaczynając od branży mięsnej, naturalnego środowiska dla klipsowanych produktów, dopracowaliśmy technologie dla mleczarstwa, gastronomii, akwarystyki, pakowania produktów sypkich oraz wybuchowych.

Dzięki współpracy z klientami końcowymi, otrzymujemy niezbędne informacje na temat potrzeb i wyzwań jakie stawiają przed nimi sieci handlowe, odbiorcy zagraniczni czy po prostu zmieniające się oczekiwania końcowych konsumentów. Powyższe dane sprawiają, że proces udoskonalania produkowanych urządzeń jest procesem, który nie ma końca. Różne branże i związana z nimi duża różnorodność klipsowanych produktów wpływa na ciągły rozwój i stale poszerzającą się ofertę klipsownic, które mogą obsługiwać różne rodzaje klipsów aluminiowych.

Klipsy serii XE-CAA podobne do klipsów serii E200 doskonale poradzą sobie z osłonkami poliamidowymi, mniejszymi osłonkami białkowymi oraz celulozowymi jak i jelitami naturalnymi.
Klipsy serii XS-HAA podobne do klipsów serii S700 to odpowiedź dla osób chcących zamykać większe kalibry osłonek białkowych i celulozowych, radzących sobie doskonale również z pozostałymi typami i kalibrami osłonek i jelit naturalnych.
Na wysoką wydajność produkcji klienta wpływ ma przede wszystkim szybkość pracy urządzenia klipsującego mierzona ilością klipsowanych batonów na minutę, czas przezbrojenia oraz czas zakładania nowej osłonki na lejek.
Nasze Automatyczne klipsownice BCS-200AM lub BCS-700AM mają bezpośrednią możliwość zarządzania ilością cykli na minutę poprzez odpowiednie dopasowanie niezbędnego poziomu ciśnienia powietrza niezbędnego do prawidłowego zamknięcia batonu. Bardzo ważnym benefitem wynikającym z stosowania urządzeń BECK CLIP SYSTEMS jest krótki czas zmiany ustawień maszyny do pracy z innym produktem.
Przy długich seriach produktów, klienci mogą zamówić maszynę wyposażoną w dłuższe lejki. Posiadamy tutaj wybór:
– Standardowa długość lejka 550 mm co przekłada się na możliwość założenia zmarszczonej osłonki do długości 450 mm gotowego batonu.
– Wersji XL o długości lejka 800 mm co przekłada się na możliwość założenia zmarszczonej osłonki do długości 700 mm gotowego batonu.
– Wersji XXL o długości lejka 1000 mm co przekłada się na możliwość założenia zmarszczonej osłonki do długości 900 mm gotowego batonu.

Najdłuższy możliwy zestaw, daje nam sposobność skrócenia czasu ładowania nowej osłonki na lejek o połowę!
Producenci i dostawcy osłonek są w stanie dopasować długość zmarszczonych osłonek rękawowych do naszych nadziewaczy. To daje nam spore oszczędności w miejscach, gdzie liczy się każda minuta czasu produkcji.

Długoletnia współpraca z firmą OSŁONKA spod Leszna, zaowocowała powstaniem Osłonek Białkowych RTU, które w odróżnieniu od standardowych, nie wymagają moczenia, a co za tym idzie solenia osłonek. Wszystko co klient musi zrobić to wyjąć rękaw z worka i założyć na lej. Skraca to czas przygotowania do produkcji oraz co ważniejsze, ułatwia klipsowanie tych od lat uważanych za najtrudniejsze do zamknięcia produktów.
Dobrze dobrane materiały eksploatacyjne stanowią podstawę konfiguracji maszyny dla klienta. W cenie maszyny klient otrzymuje dostęp do naszych specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie materiały eksploatacyjne takie jak klipsy czy pętelki, doradzą w zakresie budowy maszyn, naprawy czy wymiany części eksploatacyjnych. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem całego zespołu tworząc filmy i instrukcje multimedialne służące konserwacji i usuwaniu usterek wynikających z pracy naszych urządzeń.

Nasza produkcja zakorzeniona jest od dziesięcioleci w Polsce, co daje szybki dostęp do części zamiennych i własnego fabrycznego serwisu. Organizujemy szkolenia dla naszych partnerów, których celem jest rozwój autoryzowanych serwisów i zewnętrznych firm oferujących urządzenia produkowane przez naszą firmę.

Nowa siedziba
Lata 2018-2023 to czas dużego rozwoju BECK CLIP SYSTEMS w Polsce. Zmiana siedziby i przeniesienie produkcji do nowej 3 razy większej hali produkcyjnej, były spowodowane znaczącym wzrostem produkcji i zwiększeniem zainteresowania naszymi produktami przez firmy z całego świata. Potencjał większej przestrzeni wykorzystaliśmy ponadto do uruchomienia w Polsce równoległej produkcji klipsów. Do tej pory wszystkie klipsy BECK były produkowane w Austrii. Dziś jesteśmy w stanie dostarczyć polskim klientom materiały eksploatacyjne produkowane w naszym zakładzie pod Poznaniem. Daje to nam możliwość skrócenia czasu dostawy i zapewnienie stałej dostępności wszystkich typów klipsów współpracujących z produkowanymi przez nas urządzeniami.
Współpraca w ramach międzynarodowego zespołu BECK CLIP SYSTEMS, to możliwość spojrzenia na wyzwania, płynące również, z wielu innych wysokorozwiniętych rynków takich jak Ameryka czy kraje Europy zachodniej. Wynikiem tej współpracy jest ciągłe udoskonalanie produktów i pozostawanie w czołówce producentów urządzeń do klipsowania. Nadchodząca przyszłość to badania i rozwój unikatowych rozwiązań, które będą miały wpływ na dalsze przyspieszenie produkcji naszych klientów oraz ograniczanie zaangażowania wielu pracowników w proces klipsowania. Liczba wykwalifikowanych pracowników z roku na rok spada. Taka sytuacja powoduje konieczność szukania rozwiązań, które zapewnią wydajny proces przy minimalnym zaangażowaniu siły ludzkich rąk.

Nowe nazwy klipsownic BECK CLIP SYSTEMS
Dla łatwiejszej rozpoznawalności produktów BECK CLIP SYSTEMS oraz identyfikacji poszczególnych modeli od połowy roku wprowadzamy nowe nazewnictwo maszyn klipsujących.
Każda nasza klipsownica, posiada w swojej nazwie skrót, wynikający z pierwszych liter wyrazów, wchodzących w skład pełnej nazwy firmy.
BCS – BECK CLIP SYSTEMS
Następnie nazwa urządzenia „podpowiada” rodzaj klipsa, z którym urządzenie współpracuje.
Na końcu mamy skrót określający typ klipsownicy.
SC – (single clipper) maszyna stołowa jednorzędowa
DC – (double clipper) maszyna dwurzędowa stołowa
DC-R – (double clipper rotary) maszyna dwurzędowa, stołowa z obrotową podstawą
SM – (semi-automatic) maszyna półautomatyczna
AM – (automatic) maszyna automatyczna
Np. BCS-200AM – urządzenie na klipsy podobne do serii E200, Automatyczne.

Produkowane od wielu lat klipsownice jednorzędowe, serii BPK, doczekały się swoich następców w postaci nowej linii urządzeń zamykających pojedynczy klips. Doświadczenia w eksploatacji i serwisie poprzedniej gamy urządzeń jednorzędowych, przyczyniły się do powstania nowej, zoptymalizowanej konstrukcyjnie, bardzo wydajnej i solidnej konstrukcji. Nowa linia maszyn jest łatwa w eksploatacji i serwisowaniu. W stosunku do poprzedniej generacji została dodana możliwość wyposażenia urządzenia w nóż pneumatyczny montowany z lewej lub prawej strony maszyny. Klipsownicę można również wyposażyć w taki system w późniejszym okresie już po zakupie urządzeania.

Rozbijanie mięsa – Oryginalna Kotleciarka MAGA®
Prasa do mięsa MAGA® produkowana przez firmę BECK CLIP SYSTEMS jest znana na rynku od ponad 15 lat. To idealne urządzenie przede wszystkim dla restauracji, domów weselnych czy firm cateringowych, ale również coraz częściej instalowane również na stoiskach i sklepach mięsnych. Prasa do mięs MAGA jest trochę droższą alternatywą do tenderajzerów. W odróżnieniu od tych ostatnich, prasa oferuje idealnie i powtarzalne rozbicie mięsa, przy zachowaniu jego struktury i soczystości. Decyzja o zakupie prasy do mięsa MAGA® gwarantuje przyciągnięcie i utrzymanie nowych klientów, którzy nie muszą już rozbijać samodzielnie mięsa na rolady czy schabowe. Udarowe młotkowanie mięsa związane jest z rozbryzgiem osocza i utratą soczystości czego unikniemy dzięki prasie do mięs. Sklepy patronackie które zakupiły Kotleciarkę MAGA® chwalą się wzrostem zainteresowania rozbitym mięsem przez klientów detalicznych oraz małych domów weselnych i lokalnych cateringów. Zakup rozbitych i przygotowanych kotletów to oszczędność czasu i pieniędzy.

BECK CLIP SYSTEMS Sp. z o.o.
ul. Przewozowa 13 | 62 – 064 Plewiska | Poland
www.beck-clipsystems.com/pl

Piotr Jurczenko
Automation Engineer, Sales

Udostępnij