Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Prezydent Andrzej Duda powołuje nowych ministrów rolnictwa i cyfryzacji

Prezydent Andrzej Duda mianował w czwartek Roberta Telusa na stanowisko ministra rolnictwa oraz Janusza Cieszyńskiego na funkcję ministra cyfryzacji.

Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości, był dotychczas przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW), a także m.in. Podkomisji stałej ds. monitoringu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. W 2021 r. został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego do Rady Doradców Politycznych.

Janusz Cieszyński pełnił wcześniej funkcję sekretarza stanu w KPRM oraz pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa. W latach 2018-2020 był wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za informatyzację sektora zdrowia, w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia; od kwietnia 2021 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady ds. Cyfryzacji.

Henryk Kowalczyk, odwołany w czwartek z funkcji ministra rolnictwa i wicepremiera, został mianowany na stanowisko wicepremiera.

W odniesieniu do nowego ministra rolnictwa, prezydent Duda zaznaczył, że rozwijające się i modernizujące rolnictwo stanowi jeden z fundamentów gospodarki Polski. Wyraził również zaniepokojenie sytuacją na rynku żywnościowym w kontekście wojny i rosyjskiej agresji na Ukrainę.

źródło:

aop/ maja/ brw/ mick/ wkr/ drag/

foto: Piotr Molecki/East News

Udostępnij