Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

Strefa PREMIUM

Uzyskaj dostęp do unikatowych treści. 
Usługa jest całkowicie BEZPŁATNA.
Wymagana jest jedynie rejestracja konta w naszym Portalu.

NCBR ogłosiło wyniki I konkursu NUTRITECH

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki pierwszego konkursu w ramach programu rządowego NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu.

W przesłanym w piątek komunikacie NCBR zaznaczyło, że głównym celem programu NUTRITECH jest zwiększenie w perspektywie do roku 2030 dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia.

O dofinansowanie z programu NUTRITECH mogą starać się przedsiębiorstwa, ich konsorcja lub konsorcja przemysłowo-naukowe na projekty obejmujące badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe i na prace przedwdrożeniowe.

W pierwszym konkursie NUTRITECH do NCBR wpłynęło 131 wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów” – powiedział p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr Jacek Orzeł.

Dodał, że zarekomendowali do dofinansowania 30 wniosków i postanowili zwiększyć środki na dofinansowanie projektów.

Ze względu na wysoką jakość zgłoszonych projektów i istotność działań w nich przewidzianych, postanowiliśmy zwiększyć środki na dofinansowanie projektów w konkursie – z pierwotnie przewidzianego budżetu 100 milionów złotych na ponad 136 milionów złotych” – dodał Orzeł.

Najwyżej oceniony w konkursie został projekt “Napój witaminowy wzbogacony o związki pochodzenia naturalnego o naukowo potwierdzonej skuteczności, wspomagający leczenie zespołu jelita drażliwego“. Zgłosiło go konsorcjum w składzie: Medicofarma Spółka Akcyjna, Medicofarma Biotech Spółka Akcyjna i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Program NUTRITECH zakłada wdrożenie rozwiązań o znaczeniu profilaktycznym i wspomagającym z zakresu właściwego żywienia i zainspirowanie rynku do stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w produkcji i dystrybucji żywności prozdrowotnej.

Wyniki pierwszego konkursu NUTRITECH i pełna lista rankingową jest na stronie https://www.gov.pl/web/ncbr/nutritech-i-konkurs.

foto: https://www.gov.pl/web/ncbr/nutritech

źródło:

Autorka: Iga Leszczyńska
iga/ joz/

Udostępnij